Aqua Babies Global

Aqua Babies

S.S.S.

Sıkça Sorulan Sorular

 

Aquababies kaç yaştan itibaren başlıyor?

Eğitimimiz 2 aylıktan 5 yaşa kadardır.

Beş haftalık program ne kadar?

5 haftalık grup dersi 550 TL dir. ( en fazla 4 kişi alınmaktadır)
5 haftalık özel ders 670 TL dir.   ( yoğun sezonlarda yapılamamaktadır)

Bebeğim ne zaman derslere başlayabilir?

Aquababies programına en erken başlangıç, anneler için doğumdan sonraki ilk doktor kontrolünden geçtikleri tarihtir. Bebeklerin su ile erken tanışmalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü bu, ileride yüzmeden zevk almasını sağlar ve çocuğun suya karşı bir korku geliştirme ihtimalini düşürür. Küçük bebekler, dalış refleksi ile doğal olarak nefeslerini tutabilirler. Bu refleksin erken yaşta teşvik edilerek, çocuğunuzun yüzmesi ve güvenli bir biçimde suda oyun oynaması, normal günlük aktiviteleri arasında yer alması mümkündür.

Bebeğim yüzebilecek mi?

Aquababies programı, bebeklerin doğal nefes tutma reflekslerini kullanarak özgürce hareket etmelerini teşvik edip, suyun içinde güvende olmalarını öğretmeyi hedefler. Sonuç alınabilmesi için en az 3 kur gelinmesini tavsiye ediyoruz.

Derslere başla​madan önce, bebeğimin aşılarının tamamlanmış olması gerekir mi?

Derslere başlamadan önce doktorunuza başvurunuz.

Diğer çocuğumu yanımda getirebilir miyim?

Ebeveynlerin aynı zamanda diğer çocuklarını denetimsiz getirmeleri uygun değildir.

Aquaba​bies eğitmenleri hangi eğitimleri almışlardır?

İngiltere' nin eğitmen yüzme federasyonundan bebek yüzme eğitmenliği sertifikası ve can kurtaranlık belgelerine sahiptirler ve bu tekniğin önde giden uzmanı Aquababies kurucusu tarafından eğitilmişlerdir.

Bebeğim h​avuzda ne giymeli?

Havuzda tuvalet eğitimini tamamlamamış çocukların kalça ve karın bölgesini sıkıca saran, sızdırmayan yüzme bezi kullanmaları gerekir. Huggies Little Swimmers tek başına yeterli olmadığından, üstüne ilave olarak  sızdırmaz özellikli bez mayo giymelerini rica ederiz. Detaylı bilgi için bize danışabilirsiniz. Baby Neo marka yıkanabilir bez mayo,  Aquababies'ten de satın alınabilir. Fiyatı 30 TL dir.

Çocuğumu ne zaman yedirmeliyim?

Bebeklerinizi dersten 30 dakika öncesinden emzirmenizi, katı gıdayı 1 saat öncesinden yedirmenizi tavsiye ederiz. Açlık ve tokluk ders sırasında rahatsızlık verebilir.

Derslere ne​ götürmeliyim?

  • Huggies Swimbaby tek kullanımlık bez.
  • Huggies bezin üstüne giymek için bez mayo. ( Kushies veya Baby Neo Marka yikanabilir bez mayo. Detaylı bilgi için bize danişabilirsiniz)
  • Bebek için 2 havlu.
  • Kendiniz için mayo ve terlik.
  • Bebeğinizin sevdiği birkaç banyo oyuncağı. ( isteğe bağlı )

Ben müsait olmadığım zaman, çocuğumu başkası getirebilir mi?

Sizin güvendiğiniz herhangi bir yetişkin bebeğinizi getirebilir. Mesela babalar, dedeler, dadılar, büyükanneler, teyzeler derse katılabilirler.

Beb​eğim hastaysa ne yapmalıyım?

Bebeğiniz hasta ise derse katılmamalıdır. Kulak iltihabı olan bir çocuğun kulağı tamamen iyileşene kadar kesinlikle derse katılmamalıdır. İshal bitiminden 48 saat sonra derse katılabilir.

Katılmadığ​ım ders olursa paramı iade alabilir miyim?

Program ücreti iadesi yapılmamaktadır. Kur başladıktan sonra yeni bir öğrenci kaydı yapılamamasıından dolayı ücret iadesi yoktur.

Katılamadığımız dersleri telafi edebilir miyiz?

Aquababies'ten kaynaklanan ders iptallerinde ders telafisi yapilmaktadir. 

Ancak dersler başladıktan sonra sizlerden kaynaklanan devamsızlıklar için telafi dersi verilememektedir.

Dersler ​arasında bebeğimi yüzmeye götürebilir miyim?

Evet. Çocuğunuzu dersler dışında havuza götürmek çok iyi bir fikir. Çocuğunuzun öğrendiklerini pekiştirmesi için havuza götürmeniz tavsiye edilir.

Bebeğimi k​endim havuza götürdüğüm zaman öğrendiklerinde değişiklik yapabilir miyim?

Derslerimiz ve tekniklerimiz, öğrendiklerini devam etmesi için tasarlanmıştır. Bebeğinizle havuzda yalnız olduğunuzda öğrendiğiniz egzersizleri uygularken hiçbir değişiklik yapmamanız gerekir. Böylece hem bebeğinizin sağlığını ve güvenliğini garanti altına almış olur, hem de öğrendiklerini pekiştirmiş olursunuz.

Programa​ birden fazla çocukla katılabilir miyim?

Her yetişkin sadece bir çocuk ile programa katılabilir.

Yüzme bilme​m şart mı?

Hayır. Havuzlar ayaklarınızın basabileceği derinliktedir. Havuz derinliği 1.30 cm dır.

Bebeğ​imi program sırasında eğitmenlere emanet edebilir miyim?

Bebeğin sorumluluğu program sırasında ebeveynlere aittir.

Her aşama neden sadece 5 hafta sürüyor?

İngiltere’de yapılan çalışmalarda daha uzun süreli programlarda ister istemez çocuğunuzun hastalık veya başka bir sebepten dolayı seansa katılamayacağı durumları olmuştur. Programın ücreti önceden ödendiği ve iade edilemez olduğu için ebeveynlerin katılamayacakları seansların ücretini ödemelerini istemiyoruz. Aksi halde, ödenmiş ücretin iadesi yapılamamaktadır. Ayrıca, program 5 hafta olunca sene içinde birçok kere tekrarlanabiliyor. Böylelikle ebeveynlere daha fazla alternatif sunabiliyoruz.

Rezervasyon yapmam gerekiyor mu ?

Evet! Programımızın her aşamasına en fazla 3-4 bebek (artı bir yetişkin) katılabilir. Haber vermeden havuza gelip ödeme yapmanız maalesef mümkün değildir. Rezervasyonlar ve ödemeler için mekanlarla değil, bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz. Programın ücretinin ilk seanstan en az 3 gün önce ödenmiş olması gerekmektedir.